Main Navigation Section Navigation Main Content

Tedarik Zincir Yönetimi

Tedarik Zinciri, Üretim ve Satınalma

Domino's Pizza Türkiye organizasyonun önceliği en kaliteli ve en taze malzemeler ile Türkiye'nin en lezzetli ve her cebe hitabeden pizzalarını 30 dakika da sizlere ulaştırmaktır.

 

Bunun için departmanımız Türkiye'nin en saygın ve bilinir tedarikçileri ile çalışıp retoranlarımıza yüksek standartlarda hammaddeler ve malzemeler sunar.

Restoranlarımızda kullandığımız tüm ürünler DPI (Domino's Pizza International-USA ) ve üretim kalite birimimiz tarafından sürekli denetlemektedir. Hamurlarımızı en gelişmiş hamur üretim tekniklerini ve makinaları kullanarak kendi fabrikalarımızda üretmekte ve buradan restoranlarımıza sevk etmekteyiz.

Tesislerimizdeki üretim aşamaları ve hijyen standartları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından periyodik olarak denetlendiği gibi ayrıca Domino's Pizza International uluslararası kalite takımı tarafından da dünya gıda standartlarına uygunluğu açısından denetlenmektedir. DPI'ın yaptığı denetlemelerde tesislerimiz 5 yıldız alarak sınıfının en üst seviyesinde hizmet verdiğini kanıtlamıştır.

Organizasyonumuz; 2010 yılında kurduğumuz ana merkezimiz olan Gebze Üretim ve Tedarik Zinciri merkezimize ilaveten, Ankara Üretim Merkezimiz, 2012’de İzmir'de 3000 m2 lik alan üzerine kurulan tesis ve 2013 yılında hizmete açılan Antep Üretim ve Tedarik Zinciri merkezimiz ile büyümeye devam etmektedir.

Tedarik Zinciri merkezlerimiz de full otomatik barkod takip ve ürün toplama sistemleri ile sizlere ulaşan ürünlerin %100 kalite takibini saniyeler içinde yaparak, restoranlarımızda en taze ve kusursuz hammaddelerin kullanılmasını sağlayacaktır.

Domino's Pizza prensip olarak, pizzanın temelini oluşturan hamur, sos, peynir ve baharat gibi kalemlerde tüm dünyada aynı standardın korunmasını, üst malzeme (topping) olarak kullandığımız kalemlerde her ülkenin kendi tat, lezzetine uygun olarak geliştirilmesini benimsemiştir.

Amacımız Türk damak lezzetine uygun, bol ve kaliteli malzemeler ile yapılan pizzalarımızla en lezzetli anınızda yanınızda olmaktır.

Ürün iyileştirme ekibimiz sürekli olarak araştırmalar yaparak sizlere gelen ürünlerin tazeliğini ve kalitesini korumak için (ürün, paketleme ve tedarik zinciri şartları) laboratuvarımızda birçok test yaparlar. Ürünlerimizde domuz eti ve katkıları kesinlikle kullanılmamaktadır. Özellikle pizzamıza konulan şarküteri ürünlerinin helal sertifikalı etlerden yapılmasına azami dikkat göstermekteyiz. Sertifikalarımızı internet sitemizden bulabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ihtiyaçlarımızın % 99'unu yurt içinden sağlayarak yerli üretim ve istihdamın gelişmesine çok ciddi katkı yaptığımızı düşünüyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde yurt içinden sağladığımız bazı ürün kalemlerini diğer ülkelerdeki Domino's Restoranlarına göndermek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çalışmalar yapmaktayız.

Elektronik Ortamda (ERP) yönettiğimiz satın alma süreçleri, tedarikçilerimiz ile yapılan etkin işbirliği ve açık maliyetlendirme yöntemleri ile 475 civarındaki restoranlarımız için yüksek miktarda satınalma yaparak siz müşterilerimize yüksek kalite ve değerin en uygun maliyetle gelmesini sağlıyoruz.

Ayrıca Tedarik zincirimizi sürekli optimize etmeye çalışarak doğada bıraktığımız izimizi minimize etmek istiyoruz. Bu sene nakliye rotalarımızı optimize ederek karbon yükümüzü %6 düşürdük. Tüm tesislerimizde son teknoloji cihazlar kullanarak enerji tüketimimizi düşürüyoruz. Aydınlatmalarımızı LED teknolojileri ile yenilerek elektrik tüketimimiz düşürüyoruz. Kullandığımız palet karton ve plastik malzemelerin tamamının geri dönüşümlü olarak kullanılması için gerekli çevre kurumları ile çalışarak çocuklarımıza mutlu bir yarın bırakmak için çaba gösteriyoruz.

Tedarik Zinciri ve Satınalma Direktörü

5

VAZGEÇ